>


Kayseri 2 Mayıs Pazar günü son şehidi 28 yaşındaki Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit’i ebediyete uğurladı… Koçyiğit, son bir ayda Kayseri’nin 3’ncü şehidi oldu. Koçyiğit’in cenaze töreninde yaşananlar ise hala konuşuluyor…

           Kayseri 2 Mayıs Pazar günü son şehidi 28 yaşındaki Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit’i ebediyete uğurladı…

            Koçyiğit, son bir ayda Kayseri’nin 3’ncü şehidi oldu. Koçyiğit’in cenaze töreninde yaşananlar ise hala konuşuluyor. Emniyet güçlerinin aşırıya kaçan tutumu vatandaşları olduğu kadar bir çok kurum ve kuruluşları, siyasileri ve STK temsilcilerini kızdırdı.
            Bu konuya döneceğiz. Ancak, Son şehidimiz Koçyiğit ile birlikte son bir ayda Kayseri’ye 3’ncü kez ateş düştü….
            Uzman Çavuş Ali Aydın Sağır, ndarma Yüzbaşı Levent Çetinkaya ve son şehidimiz Kemal Koçyiğit ile birlikte Kayseri son 1 ayda 3’ncü kez şehit verdi.
            Hain terör örgütü PKK ocakları söndürmeye devam ediyor..
            Hain terör örgütü PKK, polisimizi askerimizi şehit etmeye devam ediyor… Hain terör örgütü, daha hayatlarının baharında gencecik vatan evlatlarının canına kıymayı marifet biliyor…
            Üstelik bu hain terör örgütü, son 8 yıl içinde daha fazla can alıyor, daha fazla ocak söndürüyor, sonrasında  bu soysuzlar açılımlarla sanki ödüllendiriliyor…
            Üstelik, bu soysuz bu kansızlar yüzünden, hayatlarının baharında ebediyete uğurlanan şehitlerimizin törenlerin de son dönemde ilginç olaylar yaşanmaya başlıyor…
            Elini kolunu sallaya sallaya davullarla zurnalarla karşılanan PKK’lılara güvenlik barikatları kurulmaz iken, Kayseri’de şehidi ile kucaklaşmak isteyen vatandaşlar engelleniyor, demir barikatlar oluşturuluyor…
            Bu durum, fazlasıyla tepki çekti. CHP’li vekil Kulkuloğlu:    “Burada devlet töreni katledildi. Son olan olaydan sonra güvenlik önlemi alınabilir, buna saygı duyarım ama güvenlik önlemi alıyoruz diye şehit cenazesi, cenaze töreni olmaktan çıkarılamaz” dedi.
            Dün konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Süleyman K orkmaz: “Koçyiğidimize sahip çıkartmadılar. Bu görüntüler bizlere 12 Eylül dönemini hatırlatmıştır. Şehitlerimizle kucaklaşmamız engellendi. Şehidimizi niye apar topar kaçırma gereği hissettiler” dedi.
            Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi şehit cenazesinde alınan tedbirleri abartılı buldu. Dernek Başkanı Ali Yavuz, “Şehidimizin cenaze töreninde yaşanan olumsuzluklar biz şehit aileleri ve gazileri fazlasıyla yaralamıştır” dedi.
            Türk Eğitim Sen 2 Nolu şube Başkanı Öztürk’ün de bu konuyla ilgili tepkisi ilginçti. Öztürk: “Şehit cenaze töreninde abartılı güvenlik önlemi vatandaşa çile yaşatmıştır. Ancak bu merasiminde aklı başında her insan; başında aklı kaldı ise şöyle düşünmüştür; Bu kadar tedbiri karakollarda alsanız bu kadar şehit vermezdik…” diye tepkisini dile getirdi.
            Kamu-Sen İl Temsilcisi Muammer Öner’de tepkisini “Milletin şehidi ile sucaklaşması istenmiyormu” diyerek gösterdi.
            Şehit Koçyiğit’in cenaze töreninde yaşananlara bu tepkiler gelirken, Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklama ise hayli ilginç oldu.
            Açıklamada, Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu’na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit’in Hunat Camii’nde düzenlenen cenaze merasimi ile Garnizon Şehitliği’ndeki defin töreninin kente yakışır bir şekilde gerçekleştirildiği bildirildi..
            Öteyandan, Kürt açılımına en fazla karşı çıkan illerin başında gelen Kayseri’de son 1 ay da 3 şehidin gelmesi de ayrı bir dikkat çeken husustur…
            Kaldıki 70 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu 3-5 çapulcuya da papuç bırakmamalı. Kayseri’nin artık şehit haberi duymaya tahammülü yoktur. Hükümetin PKK terörü konusunda daha etkin kararlar alması gerekmektedir.
Reklamlar