>

Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası 20. Olağan genel kurulu Kadir Has kongre merkezi toplantı salonunda yapıldı.
Genel kurula AKP Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök, İl genel meclis başkanı Sadettin Aydın, Kesob Başkanı Mustafa Alan ve çok sayıda mali müşavir ile muhasebeci katıldı.
Üç adayın yarıştığı genel kurulda ilk konuşan mevcut başkan ve başkan adayı Suat Özsoy oldu. Özsoy, kişilere değil sisteme odaklandık diyerek “Biz asla geriye bakmadık hep ileriye baktık, hiçbir zaman bizim hedefimizde kişiler olmadı olmayacaktır” dedi.
Kesob Başkanı Mustafa Alan ise  üç adaylı bir seçim olacağını vurgulayarak konuşurken mümkün olduğunca  kırıp dökmeden konuşmak gerektiğini söyledi. 

Vergi dairesi başkanı Niyazi Özkök’de, mesleğin önemini vurgulayarak yeni yasalarla birlikte mesleğin öneminin daha da arttığı dile getirdi. Özkök, haksız rekabete engel olmak ve kayıt dışı ekonomiye son vermek için mali müşavirler ve muhasebecilere büyük görevler düştüğün belirtti.
Diğer meslek grupları arasında imrenilecek bir konuma gelmiştir diyen AKP Kayseri milletvekili Ahmet Öksüzkaya Bizim mesleğimiz devlete her yönden katkı sağlayan bir meslektir. Bu meslek icra edilirken bilgi ve birikim gerektiriyor ve bu işi iyice kavramış arkadaşlarımız başarılı olabiliyorlar dedi.
Adaylardan Harun Bayındar yeni dönemde dinamik bir kadro ile yenilikçi ve katılımcı bir anlayış ile meslektaşlarının sorunlarına çözüm bulacaklarını belirtti. Geçmişte yapılanlara saygı duyarak yeni şeyler yapacağız diyen Bayındar  farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul edip yeni fikirler üreteceğiz diye konuştu.
Mevcut yönetimi uzun uzun eleştiren Recep Uçan  ise odalarının birlik ve beraberliği için raporları ibra edeceklerini belirtti. Meslektaşlarının sorunların yakından bildiklerini belirten Uçan yeni kadro ve heyecan ile yola çaktıklarını ve sorunların çözümü için çalışmalar yaptıklarını söyledi
Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası 20. Olağan Genel kurulu 9 Mayıs Pazar günüde devam edecek. Üç adayın yarıştığı Genel kurulda Pazar günü de seçimler yapılacak
Reklamlar