>

Soda, aslında saçınızdan tırnağınıza kadar kullanılabilen bir güzellik ürünü…
Sindirim problemlerinden kurtulmak için kullandığınız sodanın doğal bir güzellik ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Sodyum bikarbonat yani halk arasındaki adıyla ‘soda’ diş sağlığından ayaktaki nasırların bakımına kadar birçok konuda size yardımcı olabilir. Dişleri beyazlatmak için piyasada çok sayıda ürün var. Zaten bazı diş tozları belli oranda sodyum bikarbonat tozu içeriyor. Ama yine de gerçekten etkili olan ürünler son derece az, üstelik sodanın kendisinden pahalı.
Islak bir diş fırçasının üzerine 1/4 çay kaşığı soda dökerek dişlerinizi fırçalayın. Saklambaç’ta yer alan habere göre; bu uyguluma dişlerde bir hassasiyet yaratabilir ama peroksit içeren ürünlerde de durum daha farklı değildir. Dişlerinizi her gün ya da iki günde bir sodayla fırçalayın, kalan günlerde diş macunu kullanın.
Yağlı saçlar ve cilt için losyon:
Bir kase içine 30 ml (2 çorba kaşığı) soda ve 45 ml (3 çorba kaşığı) yulaf ezmesi koyun. 60 ml (1/4 çay fincanı) doğal yoğurt ekleyin ve karıştırın.
Yulaf ezmesini hafifçe kabarmaya bırakın. Sonra bu kremi cilt ve saçlarınıza hafifçe uygulayın.
Durulamadan önce 60 saniye kadar bekleyin.
Soda, yumuşak bir parlatıcı olduğu için yulaf cildinizdeki ve saçınızdaki yağları absorbe eder. Yoğurt ise cildinizi ve saç derinizi besler. Bu, çok basit ama bir o kadar da etkili bir tariftir.
Saçlarınızı kirden arındıran formül:
Kullandığınız bir yığın üründen sonra, saçlarınızın parlaklığını yitirmesi kaçınılmaz! Yeniden ışıl ışıl saçlara sahip olmak için bu formülü kaçırmayın.
Saçınızı her zamanki gibi şampuanlayın. Avucunuza bir miktar sodyum bikarbonat alıp, saçınıza 3-5 dakika sert bir şekilde masaj yapın. Bu şekilde saçlarınız kirlerden tamamen arınır.
Saçlarınızı duruladıktan sonra krem uygulayın.
El temizliğinde sodyum bikarbonat
Ellerinizi suyla duruladıktan sonra onları sodyum bikarbonat sürerek ovalayın ve yıkayın. Ellerinizin hemen yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
Eşsiz bir deodorant
Koltuk altlarınıza süreceğiniz bir parça sodyum bikarbonat, kötü kokulardan kurtulmanızı ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Cilde zararlı maddeler içeren parfümlerin kötü etkilerinden sodyum bikarbonat sayesinde kurtulabilirsiniz.

Reklamlar